Konserwacja wózków widłowych

0 Comments


W branży produkcyjnej czy to magazynowej bardzo ważne jest zachowanie ciągłości pracy. Nie wiem czy powinienem pisać, dlaczego to jest takie ważne, ale pokrótce wyjaśnię tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że wiedzą. Każda przerwa, załamanie, awaria, która powoduje przerwanie pracy, czyli dostaw, odbioru towarów, rozładunku skutkuje opóźnieniami, które potrafią generować nie małe straty. To właśnie jest powód, dla którego tak ważnym jest posiadać dobry serwis wózków widłowych, czy to jako zakontraktowaną firmę zewnętrzną czy swoją wyszkoloną załogę.

Jak zapobiec przerwaniu ciągłości pracy

To jest wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy niezależnie w jakiej branży pracuje, równie dobrze może być sklepikarzem jak i właścicielem wielkopowierzchniowego magazynu. Oczywiście zaniedbanie tej kwestii przez tego drugiego będzie dużo bardziej kosztowne jak w przypadku pierwszego, jednakże dla obydwu byłaby to bolesna strata. Aby zapobiec takiemu stanu rzeczy, trzeba działać na kilku frontach. Jednym z nich jest naprawa doraźna, czyli posiadanie pracowników bądź ekipy, która jak najszybciej naprawi usterkę. Drugim aspektem na jaki warto zwrócić uwagę to profilaktyka, czyli okresowe audyty sprzętu, dzięki czemu będziemy mieć cały czas pod kontrolą stan naszych jednostek. Prewencja jest równie ważna, czyli w przypadku jakichś niepokojących sygnałów, natychmiastowa reakcja. Wymieniaj części jeszcze zanim się zepsują.

Najlepsze rozwiązanie

Wiemy już na co musimy zwrócić uwagę, aby zminimalizować ryzyko przerwania ciągłości pracy. Pozostało pytanie jak to osiągnąć? Można to zrobić na różnoraki sposób, ale przecież chodzi nam o ten najlepszy. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie połączenie usług firmy zewnętrznej oraz przeszkolenia bądź zatrudnienia pracownika/ów z odpowiednimi licencjami. Nasza ekipa będzie od zadań doraźnych, będzie mógł reagować natychmiast po zlokalizowaniu usterki jeszcze zanim serwis wózków widłowych dotrze na miejsce. A ten będzie odpowiadał za zadania profilaktyczne oraz za sprowadzanie części zamiennych. Takie połączenie to najlepsze wyjście.

Podsumowując

Profilaktyka | Prewencja | Szybka reakcja

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *