Ekoefektywność dla zielonych

0 Comments


Świat zdaje się, stawać z roku na rok coraz bardziej fanatyczny na punkcie dbania o środowisko. Moim skromnym zdaniem już dawno został przekroczony próg zamartwiania się o naszą matkę ziemią i wszystko to cuchnie finansowym lobby, przez które chcąc nie chcąc, musimy dostosować się do narzucanych nam norm. A żeby jeszcze było mało, musimy tak wykombinować, aby pochłonęło to jak najmniej kosztów.

To jest właśnie współczesna logistyka, czyli integracji procesów logistycznych w łańcuchu dostaw. Ktoś mógłby odnieść wrażenie, iż jestem przeciwko tym wszystkim ekologicznym bzdetom, a to nie jest tak do końca. Jest jeden pozytyw z nich płynący, a mianowicie zamknięcie pętli w łańcuchu dostaw. Ze względów ekologicznych zostaliśmy zmuszeni do prób odzyskiwania produktów, co z jednoczesnym zachowaniem równowagi między dążeniem do ekologiczności, a minimalizowaniem kosztów logistycznych może dać niespodziewane wyniki, które wcale nie muszą być gorsze, aniżeli podejście nieekologiczne.

Elektryczne wózki widłowe

A gdzie w tym wszystkim wózki widłowe? Jest to jeden z głównych sprzętów w branży logistycznej. To właśnie tutaj możemy jako firma szukać oszczędności, ale nie przez kupno gorszej jakości pojazdów, a po przez zwiększanie efektywności cyklu logistycznego. Wózki elektryczne to obrazek coraz częściej spotykany i to nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Jednak powiedzmy sobie szczerze na taki rarytas na świeżym powietrzu pozwolić mogą sobie tylko małe firmy, które nie potrzebują całej floty wielkich maszyn. Wtedy stopa zwrotu niekoniecznie musi być zadowalająca, nie mówiąc już o czasie, który byłby potrzebny do jej osiągnięcia.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *